Fa|Enحمایت از کالای ایرانی
03/24/2019 - يكشنبه 4 فروردين 1398
Menu

معرفی مرکز

 

 

مرکز آموزش ومشاوره گل و گیاه منطقه 13، وابسته به فضاي سبز شهرداري منطقه 13 با امکانات آموزشی، آزمایشگاهی، کتابخانه،مزرعه آموزشی و گلخانه در سال 1384 تاسیس گردید .
این مرکز مشتمل بر 3 مرکز مجزا در نواحی 1 (مرکز خیام)، 2 (مرکز سیمرغ) و 4 (مرکز صبا) در منطقه 13 می باشد که با مدیریت سرکار خانم مهندس فراهانی - مسئول مرکز - اداره می گردد .
همچنین در هر مرکز ، کارشناسان و کارشناسان ارشد رشته های مختلف مهندسی کشاورزی شامل گیاهپزشکی، باغبانی، زراعت و طراحان فضای سبز حضور داشته و مشغول انجام وظیفه ( آموزش و تدریس ، ارائه مشاوره حضوری و تلفنی و ...) و خدمت رسانی در عرصه های مختلف گل و گیاه می باشند. 
این مرکز مفتخر است با برگزاری کلاس های آموزشی بصورت تئوری و عملی شامل عناوینی چون گیاهان  آپارتمانی، گل های  فصلی،  پرورش قارچ خوراکی ، سبزیکاری ،روانشناسی گلها و گیاهان ، زندگی سبز ،گل آرایی ،گیاهان دارویی ، درخت ودرختچه ، تراریوم ( باغ شیشه ای ) و  ، بازدید های علمی تفریحی و ارائه مشاوره های باغبانی وگیاهپزشکی ،
ویژه كارشناسان فضاي سبز ، پرسنل شهرداری و شهروندان نواحی گامی موثر در جهت ارتقاء سطح دانش عمومی و تخصصی پیرامون گیاهان و فضای سبز برداشته است .
این مرکز همچنین به منظور آشنایی بیشتر کارمندان منطقه و نواحی با گیاهان ،  به صورت هفتگی اقدام به انتشار هفته نامه ای تحت عنوان  " برگ سبز " نموده است و در پایان هر ماه اقدام به برگزاری مسابقه می نماید .از دیگر فعالیتهای این مرکز بازدید و رسیدگی به گلدانهای سطح منطقه
به منظور دفع آفات و شادابی فضای سبز موجود در ادارات و در نتیجه افزایش روحیه کارمندان و کارکنان می باشد.